Vine Ignatul / Va dam porci cadou cu sacu / Facem si-o pomana mare….cam cat pentru 1.000 de persoane / Avem si o fasolica, pentru cei ce la o adica / Vor sa fie curati si de dulce nemancati! / C-asa-i la Ignat, porcu e sacrificat!
Vineri, 19 decembrie 2014, dam petrecere in cinstea lui Ignat, cel mai cool porc din ferma Premium Porc Group din Golesti. Organizam petrecere in Piata Unirii din Focsani…ca sa fie loc pentru toti! Pregatim de-ale gurii de dimineata, de pe la 10:00, cand bucatarii vor da foc la ceaune. Si anul acesta gatim Pomana Porcului in cel mai mare ceaun din tara, faurit de vestitul Tortica. Langa tochitura punem fasolica si mamaliguta…pentru cei care tin post! Mmmm…cum o dau, cum o intorc, buna e carnea de porc!!!!
|
|
Facebook videoclip: https://www.facebook.com/video.php?v=375418289292458&set=vb.292427980924823&type=2&theater


































Visit Today : 4399
Visit Yesterday : 2569
This Month : 17963
This Year : 164977
Total Visit : 355782
Hits Today : 6481
Total Hits : 1464400
Who's Online : 9

No comments yet.