Mai multi bani pentru fermieri! In urma unei sedinte a Guvernului, acesta a decis dublarea fondurilor aferente anului 2016 destinate subventiilor pentru motorina din agricultura, respectiv cresterea sumei de pana la 647,248 de milioane de lei.
Initial, suma de bani fusese stabilita la 338,819 milioane de lei, insa se pare ca agricultorii ai parte de vesti bune, deoarece din totalul de fonduri alocate, au mai ramas doar 24.373 milioane de lei, prin urmare existand posibilitatea sa fie accesate si mai multe fonduri, iar in acest fel sa nu mai ramana destui bani care sa poata fi platiti catre agricultori. Bani vor veni din partea Ministerului Agriculturii si Dezvoltarii Rurale, in conditiile cererii dublarii subventiilor, totodata prin aceasta se garanteaza si fondurile necesare platii sumelor de bani catre fermieri, pentru motorina folosita de acestia in agricultura si aferente trimestelor 2 si 3 in 2016.
http://agricult.ro/2016/10/05/in-exclusivitate-o-noua-metoda-de-irigatii-subterane-2/
http://agricult.ro/2016/09/30/in-exclusivitate-o-noua-metoda-de-irigatii-subterane/


































Visit Today : 1607
Visit Yesterday : 1331
This Month : 27932
This Year : 174946
Total Visit : 365751
Hits Today : 5988
Total Hits : 1490710
Who's Online : 17

No comments yet.